tileh
30 دی 1401 - 15:57

هدف دشمن از جنگ رسانه‌ای ایجاد فاصله میان مردم و مسؤولان است

امام جمعه کرج ضمن محکوم کردن اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه، گفت: دشمن امروز سعی دارد با اقدامات این چنین برجام را احیا کند، همچنین هدف دیگر دشمن از دخالت در امور داخلی ایران و جنگ رسانه‌ای ایجاد فاصله میان مردم و مسؤولان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، آیت الله محمد مهدی حسینی همدانی، امام جمعه کرج، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به اینکه دشمن هیچ لحظه ای نیست که علیه انقلاب اسلامی دست از تلاش بکشد، گفت: دشمنان به اقدامات جدیدی از جمله عصبانی کردن مردمو خدشه دار کردن وحدت اسلامی و مایوس کردن آحاد جامعه روی آورده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال از بین بردن عمق راهبردی انقلاب اسلامی در منطقه است، یادآور شد: می‌بینیم که امروز می‌خواهند از نظر دیپلماسی مشکل و تنش را تشدید کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه دشمن فراخوان می‌دهند تا میان مردم و مسؤولان فاصله ایجاد کنند، اضافه کرد: دشمنان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رادر ردیف تروریست‌ها قرار داده اند که دراین برهه حساس هوشیاری مردم و هدایت رهبری توطئه دشمن را نقشه برآب خواهد کرد.

امام جمعه کرج گفت: این اقدام پارلمان اروپا را دخالت در امور کشور خود می‌دانیم چرا که این حرکت در واقع جنگ رسانه ای است و خود دشمنان می‌دادند که حرف بی ربطی زده اند.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه شورای اروپا باید خیلی به عواقب این حرف و عدم وجاهت بین المللی آن توجه کند، تاکید کرد: توصیه می‌شود حماقت نداشته باشد چراکه مگر می شود طبق قواعد بین المللی نیروی رسمی کشوری را تروریست اعلام کرد؟

وی اظهار کرد: دشمنان بدانند که سپاه در دل مردم است و با این تهمت و حرف‌ها فاصله ای بین مردم و سپاه ایجاد نمی شود چرا که مردم ایران به لباس سبز پاسداری افتخار می کنند.

امام جمعه کرج یاد آورشد: چقدر پارلمان اروپا بدبخت شده که با ضد انقلاب ها، منافقین علیه ایران اسلامی مشق شب می‌نویسد و فکر می‌کند با این موج و فشار سیاسی برجام را می‌تواند به نفع خود احیا کند .

وی گفت: اگر سپاه و اقدامات سردار شهید سلیمانی نبود امروز خود اروپاد از عملیات‌های تروریستی داعش درامان نبود و اگر مرزبانی ایران اسلامی نبود به واسطه هجوم مواد مخدر زندگی در اروپا به صورت افسانه شده بود.

نماینده ولی فقیه دراستان البرزدر ادامه افزود: دشمنان با این گفتمان می.خواهند بین مردم و مسؤولان ۲ قطبی ایجاد کنند و غافل ازآن هستند که مردم و مسؤولان بر مواضع خردمندانه تا آخرایستاده اند و عقب نشینی نخواهند داشت.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل (ره) که جنگ را در راس همه امور خوانده بودند، گفت: امروز نیز با گوش به فرمان بودن رهبر معظم انقلاب باید تاکید بر جهاد تبیین داشت و آن را در راس همه امور دانست.

آیت الله حسینی همدانی افزود: ما امروز در یک جنگ همه جانبه و شناختی هستیم که دشمنان با تمام ترفند ها در نظام ادراکی جامعه در تلاش برای اختلال هستند.

امام جمعه کرج یادآورشد: دشمنان به دنبال اثر در محورهایی اصل از جمله باورها ، تشخیص، امید، اتحاد و اراده هستند که نسل جوان مورد هدف جدی است چراکه نسل جوان به سرعت ارتباط گیری بین المللی دارد.

امام جمعه کرج گفت: متاسفانه جریانات انقلابی ، مردم و حاکمیت اقدامات جهادی ندارند و معنای اقدامات جهادی بکارگیری تمام توان است که باید در صحنه جهاد کارهایی صورت گیرد.

وی گفت: جنگ شناختی با اطلاعات شروع شده و با استفاده از فناوری بر روی شناخت افراد تاثیرمی گذارد و این جنگ مبارزه با طرز فکر است و اگر بتوانند طرز فکر مردم را تغییردهند باورها را تغییر خواهند داد.

نماینده ولی فقیه دراستان البرز با اشاره به اینکه دشمنان باورهای سیاسی و اعتقادی را نشانه رفته اند گفت: بطور مثال دراین جنگ خدا را علت هرچیزی نمی دانند و سعی می کنند که باورها را دراین زمینه تخریب کنند.

وی تاکید کرد: باید جهاد تبیین به شدت و با دقت کار شود چراکه در جنگ ترکیبی کلمات گوینده را تحریف کرده وناجوانمردانه با هماهنگی کامل باور را می کوبد چنانچه درهفته گذشته نمونه اش بود .

امام جمعه کرج گفت: جنگ شناختی زمان ، مکان، تسلیم و صلح ندارد تا غلبه بر فکر و اندیشه طرف مقابل ادامه خواهد داشت و میدان مبارزه حق و باطل است؛ بنابراین در جنگ شناختی با ایجاد ترس، تزویر ، ناامیدی و تحریف ، پنهان کردن موفقیت های جبهه حق و بزرگنمایی ضعف های آن ، عملیات فریبکارانه بر روی افکار و باورهای مردم و خواص جامعه را دارد .

نماینده ولی فقیه دراستان البرز تاکید کرد: انجام فضای تبیینی میدانی و اهمیت مبارزه از نیازهای جبهه انقلاب دراین زمینه است بنابراین دشمنان با تمام توان برای اختلال در نظام ادراکی وارد عمل شده و در این میان جبهه انقلاب هنوز ظرفیت کامل خود را پای کار نیاورده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 987111