tileh
04 بهمن 1401 - 12:21

یوفا راه فرار چلسی برای ریخت‌وپاش‌های بیشتر را می‌بندد

سران فوتبال اروپا برای تثبیت قانون «بازی جوانمردانه مالی» وارد ماجرای خریدهای چلسی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه انگلیسی خبر داده اتحادیه فوتبال اروپا پس از دریافت شکایت‌هایی از باشگاه‌های لیگ برتری، در نظر دارد راه‌های در رویی که سران متمول آبی‌های لندن از آن استفاده و رکوردهای نقل و انتقالات را جابجا کرده‌اند، ببندد.

روزنامه «دیلی میل» نوشته شماری از باشگاه‌های رقیب چلسی در لیگ برتر انگلیس، تیم غرب لندن را متهم کرده‌اند که تلاش کرده قوانین «بازی جوانمردانه مالی» یوفا را با استفاده از قانون تأخیر دور بزند. 

در این راستا، سران چلسی برای اهداف حسابرسی خود، با «میخایلو مودریک» اوکراینی قراداد ۸۸ میلیون پوندی اما برای هشت سال امضا کرده‌اند. براز بازیکنان جدید آبی‌ها نیز این موضوع تکرار شده و آن‌ها بازیکنانی با قراردادهای ۶ و ۶ سال و نیمه هم به خدمت گرفته‌اند.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) حداکثر قرارداد برای بازیکنان را پنج سال ذکر کرده اما استثناهایی را هم قائل شده است. چلسی هم از این راه در رو استفاده کرده تا هزینه‌ سرسام‌آور نقل و انتقالات خود را به تأخیر بیندازد.

یوفا حالا قصد دارد وارد ماجرا شود و قانون قرارداد پنج‌ساله را از تابستان اجرایی کند. البته برای خریدهای جدید چلسی اتفاق نخواهد افتاد اما آن‌ها دیگر نمی‌توانند بیشتر از این مدت با بازیکنان قرارداد امضا کنند.

«تاد بولی» که از تابستان سال ۲۰۲۲ مالکیت چلسی را برعهده گرفته، تاکنون نزدیک به ۵۰۰  میلیون پوند هزینه خرید بازیکنان جدید کرده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 994698